uuuuuuuo uuuuuuuo
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP I HAVE 3 MINUTES TO TURN THISS IN HELPPPP!!!!! You bought 10 Frisbees for $11.90. What was the cost per Frisbee?

Respuesta :

annieflvs
annieflvs annieflvs
  • 25-02-2021

Answer:

each frisbee costs $1.19

Answer Link
ssdandreasd
ssdandreasd ssdandreasd
  • 25-02-2021

Answer:

It should be $1.19 I hope this helps

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The difference in cost between a large bag of chips and a small bag of chips was 90 cents. Alicia bought 5 large bags and 3 small bags of chips for her party an
Solve by Elimination.x + 2y = 73x - 2y = -3
Solve each equation with quadratic formula.2v2+12v-27=9v
what happens during vaporization and evaporation?
How and Why were Roman/Greek Gods different to Egyptian Gods?
If a function f is continuous for all x and if f has a relative maximum at (-1, 4) and a relative minimum at (3, -2), which of the following statements must be
How to I find the perimeter of rhombus
does a trapezoid have exactly one pair of congruent sides sometimes, always, never
How to I find the perimeter of rhombus
which type of livestock were raised in mission san francisco de asis