Kyxis
Kyxis Kyxis
  • 23-03-2021
  • Mathematics
contestada

CAN SOMEONE HEL PL ME PLS ITS URGENT​

CAN SOMEONE HEL PL ME PLS ITS URGENT class=

Respuesta :

TheBreadDeliveryMan
TheBreadDeliveryMan TheBreadDeliveryMan
  • 23-03-2021

Answer:

C

Step-by-step explanation:

p is pounds

each pound costs 40 cents

so the equation to represent the banana cost would be 0.40p

since we are talking cents, use decimal appropriately.

we're finding how much you get back so 20 - 0.40p would be the equation you use.

Answer Link

Otras preguntas

3,162.9 diveded 1.2 please give me the answer i need help
Where do you find the Department of Education funding in this tax breakdown?
Survival of the fittest and evolution were proposed by what scientist?.
What is the Volume of 15x16x6
Question 1 The prism shown in the diagram has a volume of 39 units. What is the volume of the pyramid? Explain your reasoning. Question 2 Consider this cone and
PLEASE HURRY!!! BIBLE CLASS HELP!!! How is God's justice different from man's justice toward other men? P. S. Don't answer if you're going to say God isn't re
Please helppp with this question
1. What is the equation of a line that passes through the hypotenuse of the right triangle in the graph? A. y=1/5x B. y=5x C.y=-5x D. y=2/5x
Irina proofread her résumé by using the Spelling and Grammar Check In Microsoft Word. What did the word processorIncorrectly catch as an error? OA. capitalizati
what are two examples of loss that are common to many people? ​