jayceerasco1693 jayceerasco1693
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

Write an equivalent ratio for 5 apples for
$2.25

Respuesta :

kyasou
kyasou kyasou
  • 25-03-2021

Answer:

10 apples for $4.50

Step-by-step explanation:

you can just multiply both by 2

so 10 apples for $4.50

Answer Link

Otras preguntas

Pleaaseee help mee China experienced a population boom during the Ming and Qing dynasties, what causes a population to explode in number? What factors?
please help me with this ​
Following Archduke Franz Ferdinand’s assassination, Austro-Hungarian leaders:
What would be the net annual cost of the following checking accounts? a. Monthly fee, $2.75; processing fee, 50 cents per check; checks written, an average of 3
What might be a motive for imperialism in the 21st century?
A(n)_________________printer is produce high-quality and is inexpensive *​
What are your classes like? What are your teachers like? Select three classes and write a sentence describing each of them (for a total of three sentences). The
Select the correct answer. Which essay prompt indicates that you should write a narrative essay? O A. What did you learn the time you volunteered at a soup kitc
Select the correct answer. You're given three angle measurements of 30° 70°, and 80°. How many triangles can you construct using these measurements? OA 0 OB. O
Billy was doing push-ups at a rate of 30 per minute. How long did it take him to complete 150 push-ups?​