nyasiahhh07 nyasiahhh07
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

It cost me $7.15 for 5.5 ounces of candy. How much does it cost per 1 ounce of candy

Respuesta :

sadie100345
sadie100345 sadie100345
  • 25-03-2021
($1.30)
hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Identify and describe how an organism could respond to an external stimulus
sentence with the word self-advocacy​
In a linked chain implementation of a queue, the performance of the enqueue operation A. O(1) B.O(n) C.O(logn) D.O(n2)
find f(-1) if f(x)=-3x-5​
Find the domain for the rational function f of x equals quantity x plus 1 end quantity divided by quantity x minus 2 end quantity. (−∞, 2) (2, ∞) (−∞, −2)
Lines that belong to the same plane and never intersect is called
-9x+1=_17 using two step equation
Which country is consider Southern Europe
Solve. One pattern starts at O and follows the rule "add 2." Another pattern starts at 0 and follows the rule "add 5." Write the first 6 numbers in each pattern
The normal temperature range for Yuma, AZ on January 11 is at least 48 degrees but no higher than 64 degrees Fahrenheit. Which interval describes the normal tem