davidhadley005 davidhadley005
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

Flynn bought 3 cheeseburgers and 4 sodas for $24.50. Catherine bought one cheeseburger and two sodas for $9.00. What is the cost of two cheeseburgers?

Respuesta :

daquancoston500 daquancoston500
  • 25-03-2021

Answer:

the cost of cheeseburgers

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Need some help! Which of the following is NOT a benefit of improved cardio-respiratory fitness? A. Faster post-exercise recovery time B. Lungs expand more easi
if you can complete more than 20 repetitions over three sets with your current weight, you should __________. A. increase the weight until no more than 20 repet
Explain the effect of the mexican american war on the united states the the country of mexico
There are a total of 64 students in a drama club and a yearbook club. The drama club has 10 more students than the yearbook club. a. Write a system of linear eq
Fill in the blank with the correct term. A carbohydrate that contains fructose and fiber is .
If your car gets 33 miles per​ gallon, how much does it cost to drive 370 miles when gasoline costs ​$2.80 per​ gallon?
Which sentence contains a correctly used relative pronoun? My sister, that lives in Milwaukee, is going to law school. That assignment, which was due today, wa
Describe how the periodic table differentiates between metals and nonmetals. what type of element is most abundant: metals, nonmetals, or metalloids? give the n
A shot hitting the birdie high and deep to the backcourt is called what
Which describes a p-type semiconductor?