pennywlesser pennywlesser
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

A dozen (12) donuts cost $8.40. What is the cost per donut?

Respuesta :

studentsebastian07 studentsebastian07
  • 25-03-2021
I think the answer is 100.8
Answer Link
ytzelix ytzelix
  • 25-03-2021

Answer:

$0.70 is the cost per donut.

Step-by-step explanation:

Divide the cost (8.40) by 12 uwuwu.

Answer Link

Otras preguntas

does anyone know or recognize this man? if you do please immediately tell me who he is. this is very important to me.​
PLEASE HELP NOW How is a hemisphere's ability to gather solar energy affected when the hemisphere is tilted toward the Sun? A. The hemisphere will not gather an
Read the following excerpt from Eugenia Collier’s “Marigolds” and answer the question. We lived in the country, in the middle of an alfalfa field; we had no imm
How many bases are in RNA?
yo help me pls what is 3n acting 0.2m from a pivort
4.What is 5X times (3x^2-5)
help me out again please.2. Evaluate when x = 1 and y = -3 (x + y)² – (5 + x)​
sea stars have radial symmetry .what does this mean?
Sandra bought a new coat for $49.99 and 3 skirts for $24.99 each. If the sales tax rate is 7%, to the nearest cent what is the amount of sales tax Sandra will
According to the Commerce Clause, what power did the U.S. Congress have?