Seudónimo Seudónimo
  • 21-04-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost?

What is the unit cost class=

Respuesta :

rosysunsets rosysunsets
  • 21-04-2021

Answer:

The unit cost is 6

Step-by-step explanation:

Notice how the first point lands on (2,12) and how a "unit cost" is per one unit. So, if you divide 12 by 2, you would get a unit cost of 6.

Answer Link

Otras preguntas

what are the 4 features of buddhism?
Victor pays $1200 rent. If his monthly salary is $3800, what percent of his monthly salary is his rent? Round to the nearest tenth of a percent.
One number is 4 times as large another. The sum of their reciprocals is 45/4. Find the two numbers
what are the 4 features of buddhism?
what is 16/48 reduced to lowest terms
Kyle bought a 5 pound pumpkin for $2.60. how much did he pay per pound
According to modern science.earth is 4.5 billion yrs old and written human history extends about 10,000 yrs back. Suppose the entire history of earth is represe
The product of two consecutive multiples of 5 is 500.what are these numbers?
is 0.31 greater or less than 0.13
what is the answer to 3 to the exponent negative 2