lebohangndlovu659 lebohangndlovu659
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

lf oil costs $95 per barrel and $1 =R8. How much does a barrel cost in rands?.​

Respuesta :

aaliyahheadde
aaliyahheadde aaliyahheadde
  • 22-04-2021

Answer:

R760

Step-by-step explanation:

If $1 is equivalent to R8 and the total oil costs $95 you must multiply 8x95. This leaves you with an answer of R760

Answer Link

Otras preguntas

Chandraguptra Mayura succeeded in uniting the Indian subcontinent through
the number F of bacteria in a petri dish during an experiment can be modeled by the function F(t)=5(2)^t, where t is time, in seconds, since the experiment bega
How does Bram Stoker use science to make his novel seem contemporary and realistic? Give at least three examples of specific scientific elements, medical belief
Which nation's government is classified as a monarchy, with a king as chief of state and head of government?
How long did the Roman Empire stand?
Mike Tyson earned about $200 million over his 15-year boxing career, but by 2003 he was in financial trouble. This is an example of __________.
The track coach notices that his star runner is running quicker than ever before, but quickly gets tired and shows evidence of depression after the race. The co
How do I evaluate 4x for x=4.89
How many milliliters of a 3.0 M HCl solution are required to make 250.0 milliliters of 1.2 M HCl?
because we often cant choose who our coworkers will be we should