malakbadi202 malakbadi202
  • 26-04-2021
  • Mathematics
contestada

4. Which is the better value? Show your work and explain your choice.
or
Option A: 36 markers for $4.50
Option B: 20 markers for $2.70

Respuesta :

gbfy
gbfy gbfy
  • 26-04-2021
option B


I think its opinion B because its cheaper
Answer Link

Otras preguntas

PLSSS HELP IF YOU TURLY KNOW THISS
Q2 There are 50 boys and 75 girls in a school. Find the ratio of boys to girls and express the following in their simplest form. ​
Whom Whom Who is Tom Brady currently teaching to play the piano? Submit answer
ANSWER THIS QUESTION (25 POINTS) Media messages include any type of advertisement, including magazines, newspapers, television, billboards, posters, pamphlets,
Birds and spacecraft are in the same layer of the atmosphere. true or false
I am going to high school do you guys have some advice?
SEP Define a Problem The test tubes contain water (A) and three copper sulfate solutions (B-D) with increasing concentration. Why is it difficult to say whether
When telescopes are looking at objects that are really far away, they are actually looking back in time. True False
HELP ME!!! ITS HISTORY
explain why I typed in your perspective to a stressful situation is important in order to minimise negative effects​