Rosa Bought some place mats costing $17.16 and some napkin ring’s costing $10.36.If there were 4 place mats and 4 napkin ring’s what was the total cost for 1 place mat and 1 napkin ring?


Brian is trying to lose at least 2 pounds a week by eating less and walking 2 miles each day. For the past 3 weeks,he lost 2.4 pounds,1.9,and 3.2 pounds. what was the average number of pounds he lost?


Can someone answer these?