officxalsammybear officxalsammybear
  • 21-05-2021
  • Mathematics
contestada

Compare the rates to find which is the better value.
​$60 for 100 flyers or ​$95 for 250 flyers

Respuesta :

nappyza15
nappyza15 nappyza15
  • 21-05-2021
95 is the better deal it’s only 35 more bucks and you get 150 more.
Answer Link

Otras preguntas

15 pages per 20 minutes , 10 pages per 15 minutes
What were 3 important life events of Liliuokalani?​
How do I figure out the last part?
Novels for students
Pick a paragraph from "A Balance Between Nature and Nurture" by Gloria Steinem that grabbed your interest. Explain the power of this passage. Keep your response
what is quarterly disbursements​
Atlanta Georgia lowest elevation
Rave-up party store buys some goods with a list price of $5,900. the supplier extends a 12 1/4%trade discount rate. What is the amount of the trade discount? a.
How did Mendeleev's work help in the discovery of new elements ?
Factor Completely.3g^2-78g+75