kevin3011grijalva kevin3011grijalva
  • 24-05-2021
  • Mathematics
contestada

Antoine buys 8 caramel apples for 20.00. Each caramel apple costs the same amount. What is the cost, in dollars, per caramel apple?

Respuesta :

aamirsami999
aamirsami999 aamirsami999
  • 24-05-2021

Answer:

2.5 per Caramel apple , just divide it , I hope that's correct and I'm sorry if it's not.

Answer Link
whitney15croom whitney15croom
  • 24-05-2021

Answer:

2 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Explain how to use properties to prove d + (8d + 1) + 7 is equivalent to 8 + 9d.
True or False: All of the following are functions of the digestive system. 1. Ingestion 2. Mastication 3. Propulsion 4. Mixing 6. Secretion 7. Digestion
I need this answer please
Which kind of investigations are meant to provide large amounts of information about a wide range of variables
Caleb needs to buy a new pair of shoes. They cost $89.99. He will have to pay 6.75% sales tax. How much sales tax will he pay?
What Could Medical Marijuana Cure?
Culinary Enterprises manufactures cookware sets and sells the sets to department stores. Culinary expects to sell 2 comma 300 cookware sets for $ 280.00 each in
What is the difference between the acceptable quality level and the lot tolerance percent defective? a. The acceptable quality level represents the amount of
Which relationship could be the one shown on the graph? On a coordinate plane, a line goes through points (4, 3) and (8, 6). Jackson paid $4.50 for 6 notebook
Which one is larger 1.0 or 1.03