emmorgan89 emmorgan89
  • 24-08-2021
  • Mathematics
contestada

Seth bought a 12 ounce jar of peanut butter for 3.60 what is the unit price

Respuesta :

MvphopsYT
MvphopsYT MvphopsYT
  • 24-08-2021

Answer:

12 ÷ 3.60 = 3.33¢

Step-by-step explanation:

$3.33 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

A construction crew is roping off a triangular area with caution tape one length of the tape is 19 ft and another is 25 ft. if the angle between these two sides
Have the person run in place for 2 minutes. Now take his/her pulse again for 15 seconds. What would it be in 1 minute?
Can someone please help me with 1,2 please
Assume that you are 25 years old today, and that you are planning on retirement at age 65. You expect your salary to be $55,000 one year from now and you also e
Which of the following is the best description of the Elements of Art? A. The Elements of Art are the mark we make on the page, the basics of the art we make. B
6.A nucleotide polymer capable of storing and transferring genetic information Chemical reaction Macromolecule Carbohydrate Nucleic acid Lipid Protein
HELP, THIS IS WORTH 50 POINTS!!!!!
HELP PLEASE, I NEED THE ANSWER QUICKLY
Read the following sentence: Frequent visitors can purchase season tickets for the water park. What is the subject in this sentence? tickets purchase water park
Which of the following eating habits could lead to unhealthy levels of cholesterol? Eating a whopper at Burger King most days of the week for years Eating Donu