AiyanaNeedHelp89861 AiyanaNeedHelp89861
  • 23-09-2021
  • Mathematics
contestada

Calculate the unit rate for each item. Round to the nearest cent.A box of 4 light bulbs costs $3.79.

Respuesta :

0204623
0204623 0204623
  • 23-09-2021

Answer:

$0.95 per bulb

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If Y=3x+5 and x=0 what is y
The price of a gallon of unleaded gas was 2.90 yesterday. Today, the price fell to 2.85 . Find the percentage decrease. Round your answer to the nearest tenth o
||3x+4|+5 |<1 , | | = absolute value
What is Gosling's method?
How many significant figures are in 0.00087676?
Need help with this one!
PLS PLS PLS PLS PLS PLS PLS PLS LAST QUESTION JUST HELP ME PLS I BEG U describe a real-world situation where you can apply finding the unit rate ​​
2.La empresa Cytertonics Communications Company redujo su personal de gerencia de 15 a 10 gerentes. La compañía afirmó que seleccionó a cinco gerentes al azar p
can 4 x 2/3 be 2/1 ?
A sim of money between Larry and Barry in the ratio 3:. Larry received $4161. How much money was shared altogether