BlueFire27 BlueFire27
  • 21-12-2016
  • Mathematics
contestada

you can spend at most $21 on fruit. Blueberries cost $4 per pound and strawberries cost $3 per pound . you need at least 3 pounds of fruit to make muffins

Respuesta :

nathan232
nathan232 nathan232
  • 21-12-2016
3 pounds of strawberries or one pound of strawberries and two pounds of blueberries
Answer Link
memeboi127 memeboi127
  • 21-12-2016
3 pounds of strawberries

Answer Link

Otras preguntas

what is the persistent fear of snow falling
I Tangent Ratio. Find the missing side. Round to the nearest Tenth.
A budget that spends more money than the revenue coming in is known as a _______ budget.
Please someone can help me with the # 3. Thanks
what is 3divided by 434
What is the algebra expression for this six feet less than the width
why are trees considered a renewable resource
In each family of functions, the parent function is the most ______ function in the family. A.) Linear B.) Basic C.) Complicated D.) Complex
The Lewis and Clark expedition (1803–1806) was important because it (1) determined the route of the first transcontinental railroad (2) opened an all-water rout
Which fraction is greater than 1