TavjcaajSamilyngo TavjcaajSamilyngo
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate if 36 pack of dr.peppers costs 16.20?

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 23-12-2016
16.20 / 36 = 0.45 per pack
Answer Link

Otras preguntas

75 percent of the sutdents in a school went on a field trip. If 285 students went on the trip, how any students are in the school
Who was Robert Smythson? a. A Flemish painter who painted some of King Henry’s most famous portraits. B. England’s first Renaissance professional architect.
who scored the first three-point basket in nba history
Select the four equivalent expressions to 4x^2 - 4x -24 A - 2x^2 - 2x - 12 B - 4(x^2 - x - 6) C - 4(x - 3)(x + 2) D - (2x - 2x)^2 - 24 E - (4x - 12)(x +2) F - (
Kelly is measuring an object with a metric ruler. To minimize parallax, she should…
PLEASE HELP The ratio of athletes in the two teams is 3:2. After 12 athletes move from first team to second, the ratio is 5:4. Find the number of athletes on ea
Pls help me answer this​
1. Classify the following polynomials as monomial, binomial trinomial and polynomial: i) a2 + a – 6
explain why animals exhibit differences in their essential food requirements?​
Please help! (Answer before new years!)