MLGGamer25
MLGGamer25 MLGGamer25
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

At a bead store, glass beads cost $2.85 per ounce. What is the price for 8.6 ounces of glass beads?

Respuesta :

Chazc
Chazc Chazc
  • 23-12-2016
(2.85)(8.6) = $24.51
Answer Link
prixlessme
prixlessme prixlessme
  • 23-12-2016
The price for 8.6 ounces will cost $24.51
Answer Link

Otras preguntas

who conqured the aztec and how did they do it
290 is 10 times as much is 2900
how are proteins used in mating by Japanese beetles?
how structures of the body relate to its functionsplz help!!!
true or false social networking sites never allow members to post messages on the pages of other members
Had been coaching Is which tense
private individuals and companies decide what products to manufacture and what prices to change for goods and services with no government involvedment
How did written statements help define the revolution
proper adjective for Turkey
what is the value of the underline digit 587