QueenMC QueenMC
  • 24-12-2016
  • Mathematics
contestada

You bought 0.40 lb of spinach for $2.38. How much did the spinach cost per pound?





ΔZ

Respuesta :

pitbull16
pitbull16 pitbull16
  • 24-12-2016
So it's 9.32 cents a pound
Answer Link
minarohani7
minarohani7 minarohani7
  • 24-12-2016
i think they per spinach is 8.25 i hope it is helpful for u 
Answer Link

Otras preguntas

spanish 2 2.05 prueba
7x-2+=6x+2 solve for x. show work!
The point farthest north on the globe is the
4n-40=-14n+14 how do I solve this ?
What is the importance of using the correct tone in your argument?
Your heart rate rises when you exercise. During aerobic exercise, your heart rate should be at least 0.7(220 - a), but no more than 0.85(220 - a), where a is yo
In a situation subject to asymmetric information, which party should use the screening techniques? A. Less informed party B. More informed party C. Neither part
Plz help ASAP 15 points!!!
Lane invests $7,000, at 7% interest, compounded annually for 22 years. Calculate the compound interest for his investment.
Let us assume that we are allowed to print so called College Money used for shopping only within campus. The money is composed a unique serial numbers like M201