AGirlWithTooMuchTime
AGirlWithTooMuchTime AGirlWithTooMuchTime
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

Strawberries cost $3.00 per pound. ( 20 points! )

How many pounds of strawberries can you buy for $11.00?

Good luck!

Respuesta :

rinnn001 rinnn001
  • 21-10-2021
you can buy 3 pounds of strawberries for $9

thanks for the luck i think i did good ^^

have a good day/night/afternoon :)
Answer Link

Otras preguntas

Dan put's 11 dollars or his allowance in his savings account every week. how much money will he have affter 15 weeks
One way to build a staircase is to attach triangular blocks to an angled support, as shown above. If the support makes a 32 angle with the floor, what must the
Which name was given to franklin Roosevelt's program for fighting the Great Depression
What did Gould and Eldridge infer about the pace and timing of evolutionary change? Evolutionary change occurred gradually and constantly throughout time. The
Air from the outside is: a.warmed, dried and cleaned by the nose and mouth b.cooled, dried and cleaned by the nose and mouth c.cooled, moistened and cleaned by
The purging of impurities from a compound by crystallization: occurs when the compound is put under great pressure occurs when the compound is vaporized occurs
What is 6/24 simplified?
Describe the changes the Industrial Revolution brought to the lives of working-class people and middle-class people. How did their experiences of industrializat
where are most of the rain-forests found
Nestled between the Tigris and Euphrates Rivers, Mesopotamia forms the eastern half of the Fertile Crescent. true or false