Respuesta :

Answer:

11$ for 10 is better it cost 1.1 per and 4 for 3$ cost 1.33333 (have a nice flight and I would like that brainliest if that's ok) :>

First you have to find the unit rate of each of them
Bob: 11/10 = 1.1 per bagel
Donny:3/4 = .75 per bagel

Better deal will have lower ratio of dollars per bagel