flattykawa71
flattykawa71 flattykawa71
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

Kayla bought 16 bagels. Each bagel cost $1.50. She paid a total of $20. Write an equation to determine how many bagels she bought.

Respuesta :

doglover985672
doglover985672 doglover985672
  • 22-10-2021
Answer: 16 x 1.50 = 20

I think it’s that, hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Which form of government would have the LEAST amount of citizen participation?
What type of stance is best for uncovering the complexity of an issue and letting a position evolve?
Which of the following is the last step in creating a budget?
Analyze Whitman’s poetic voice has been described as democratic, inclusive, and encompassing. How is this voice especially evident in the metaphor in line
As a result of the american revolution, the ____________ denomination was weakened in the colonies, because its followers practiced pacifism.
which had the greatest effect on the growth of cities and the expansion of cities to suburbs
The Johnsons sold their classic car for $15,000. This price is 1,000 more then twice the amount they originally paid. How much did they originally pay
Why might you want to write a ratio as a fraction
the ratio of the sides of a triangle is 2:6:7 if the perimeter of tge triangle is 195 meters, what is the length of the longest side
Which best describes the "right of return”? A)the right of Israelis to return to property in Syria. B)the right of Palestinians to return to homes in Israel. C)