DrewWithBgp
DrewWithBgp DrewWithBgp
  • 25-10-2021
  • Mathematics
contestada

Big brainers

help me pls

Big brainers help me pls class=

Respuesta :

jessiluvsdance
jessiluvsdance jessiluvsdance
  • 25-10-2021

Answer:

$36 each

Step-by-step explanation:

she paid $96 during a sale for 4 rose bushes

96÷4=24

so $24 per rose bush during the sale

it said that each one was $12 less than the original price

so 24+12=36

Answer Link

Otras preguntas

a group of people who settle far from home but keep ties with their home coutry
How does the author foreshadow violence at the feast lord of the flies?
A tube called the what extends from the bladder to the outside of the body
According to the rule of 72, mc007-1.jpg which statement is true? 1. An investment of $3,100 will double in 12 years at a compound interest rate of 5%. 2.An i
When medical staff members act to end a persons life before death would normally occur?
What group of elements on the periodic table are already chemically stable?
A tank can hold 30,000 gallons of water . If 500 gallons of water are used each day, write the equatuon that represents the amout of water in the tank x days af
The bank promises to pay on behalf of the exporter when a bank is used as a third party in international transactions. a. True b. False
Is where a variable data type or other information is stored as part of the name?
120 is what percent of 200