grt48x6fdn
grt48x6fdn grt48x6fdn
  • 22-11-2021
  • Mathematics
contestada

How many packs of DVDs can you buy 128 doll oats if one pack costs 16 dollars

Respuesta :

socialcreditman
socialcreditman socialcreditman
  • 22-11-2021

Answer:

1 pack = 16

128 dollars will get you 128/16 which is 8

so 128 dollars will give you 8 packs

Answer Link
nonee12223 nonee12223
  • 22-11-2021

Answer:

8

Step-by-step explanation:

128 divided by 16

Answer Link

Otras preguntas

is question 5 right? ignore number 6 i couldn’t crop it out of the picture but please help! i’ll give brainliest :)
Light from an argon laser strikes a diffraction grating that has 4,917 lines per cm. The first-order principal maxima are separated by 0.4 m on a wall 1.62 m fr
Brianna has bad skin. What products could she use for acne?
the cost of insurance & taxes are included in​
Oceanic Body whose underwater relief is the deepest: O. Atlantic. O. Antarctic. O. I indicate. O. Pacific.
Which statement best reises the underlined sentenceby adding vivid imagery?all of the stars were named​
Which group of plants were the first to adapt to life on land? flowering pine mosses conifers
which of the following is not a congruence theorem or postulate a) sas b) aas c) sss d) aa
Mary just bought a 20-year bond with an 8% coupon rate (paid semi-annually) and $1000 par value for $1050. She is expecting an effective annual yield (EAY) of
Ben and his three sisters are competing to see who gets home first from their grandmother's house. There are four different routes from her house back to their