jubymoore jubymoore
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

If the Mac and cheese is 7.50 for 3 lbs how much can you get for 29 dollars?

Respuesta :

mtb3655
mtb3655 mtb3655
  • 23-11-2021

Answer:

6lbs

Step-by-step explanation:

7.50 can only go into 20, two times

7.50

×   2

-------

15.00

Answer Link

Otras preguntas

The rectangle has width x feet, and its length is five feet longer than its width what is the expression
only 2 and 3 thank you
Which of the following statements is not true? A. "Who" and "whom" are personal pronouns. B. "Who" is a subject pronoun. C. "Whom" can serve as the ob
The predefined number of days before and after a surgical procedure are referred to as the
What is the farthest distance parallaxes can be used to measure star distances from Earth?
Solve the equation. 3(k – 6) = 15
Frank solved an equation and got the result x = x. Sarah solved the same equation and got 12 = 12. Frank says that one of them is incorrect because you cannot g
Phase changes are not associated with a change in _____________. A. heat B. shape C. density D. temperature
Are the metal rails that tracks an example of parallal lines,intersecting lines,or perpendicular lines
what is the difference between the cardiovascular system and the respiratory system.