shaylynn282
shaylynn282 shaylynn282
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

i need help pleaseee​

i need help pleaseee class=

Respuesta :

jcalimov
jcalimov jcalimov
  • 23-11-2021

Answer: Its incorrect what you answered

Step-by-step explanation:

7 x 12 = 84 square metre

and to find the cost you multiply

$8.15 by 84 which is equal to 684.6$

Answer Link

Otras preguntas

a box is push across the floor for a distance of 5 meter wit the force of 50 Newtos in 5second A. how much work is done? B.what is the power?
Which occurs at a convergent boundary where one plate moves under another plate? A. canyons B. faults C. volcanoes D. ridges
what event in 1957 marked the beginning cold war in space?
A wheelchair ramp is to be built from the ground to the door sill along side a building. The cross section of the ramp is a right triangle with a base that is 1
The sum of Sally's age plus twice Tomas's age is 12. The difference of Sally's age and Thomas's age is 3. Write and solve a system of equation to find their age
cereal costs $2.79 for 16.4 ounces. At this rate how much does 25 ounces of cereal cost?
Which class lasts longer, one that is 3 hours long or one that is 175 minutes long? How do you know?
Use the position equation given below, where s represents the height of the object (in feet), v0 represents the initial velocity of the object (in feet per seco
Write a real world situation that could be modeled be the equation 120 + 25x =45x
there are 6 blades on each windmill .how many are there in 7 windmil