qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 juices but you can buy 10 juices for 2.43 how much does it cost for 1 juice?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

      0.243

10  2.430

    - 20

         43

        -40

            30

           -30

               0

Answer Link

Otras preguntas

Where were the earliest farming villages located
Write the numbers in decreasing order
All the molecules of a substance possess the "average kinetic energy" value. True False
Use rounding or compatible numbers to estimate the sum of 222+203
Ordered pair 4x+5y=-13
The FASB and IASB are attempting to resolve the differences between U.S. GAAP and IFRS using a process known as
which area of economics studies the behavior of economics on a large scale, such as how different market affect each other?
An equation for the product of 8 and the sum of a number x and 3
Question: Rationalize the denominator
Solving Multi Step Equations: Solve for the variable~y/5 - 9 = 11