qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 boxes of candy but you can buy 12 bags for 11.88 how much does it cost for 1 box?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

0.99

Step-by-step explanation:

         00.99

     12 11.88

          − 118

               108

               108

                   0

Answer Link

Otras preguntas

What is the midpoint of EC ? A: (t + p, r) B: (p – t, r) C: (2p – 2t, r) D: (p, r)
Which poem has the rhythm of marching?My heart, I cannot still it, Nest that had song-birds in it; And when the last shall go, The dreary days, to fill it, Inst
According to the concept of "survival of the fittest," if a population of birds eats worms that they find deep under ground by using their beaks, which members
The german blitzkrieg was a military strategy that depended on what advantage?
NEED HELP ASAP PLEASE AND THANK YOU !!!!!!!!! What advantages did Communist forces have?
5. Two types of _ _are tragedy and comedy. A. epic B. myth C. drama D. fable
If a positively charges object is brought near the hook what happens
How does Eisenhower describe the "hostile ideology" we are facing??
The surface area S of a cube is equal to the sum of the areas of the 6 square faces that form the cube. We want to paint the cube and need to know how many squ
please answer this question