raissasaraswati
raissasaraswati raissasaraswati
  • 26-01-2022
  • Mathematics
contestada

Tomatoes=$3.25 per Ib
Watermelon= $0.68 per Ib
How much will it cost to buy a watermelon that weighs 10[tex]3\\ 4[/tex] and 3[tex]3\\ 5[/tex] pounds of tomatoes ?
SHow your steps

Respuesta :

DeeDee511
DeeDee511 DeeDee511
  • 26-01-2022
Here try these steps
Ver imagen DeeDee511
Answer Link

Otras preguntas

Why were aqueducts important to the Aztec civilization? They provided fresh water used in agriculture. They served as artificial islands for planting crops. The
Rewrite the paraghraph adding discription to make it more intersting:I live next to a park. The park is large and has trees and grass. There is a lake in the
Find the value of f(4) for the function. f(x) = - 4(x + 3)
help me answer this please please please
an essay against school should not be open in this pandemic​
أثر تنوع مصادر التشريع
need help with 3,4 and 6
What is the final amount if 1235 is increased by 4% followed by a 4% decrease?​
please help me 50 points I need a Two paragraph summery on the girl who could fly And if you do it for points i will report
A teacher distrubuted 36 pencils evenly among the student in her class. How many students can be in each class?The number of students can be.