Seudónimo Seudónimo
  • 23-01-2017
  • Mathematics
contestada

A 6 pack of undershirts cost $13.98 . This is $3.95 more than buying 6 individual shirts. If each undershirt cost the same amount, how much does each shirt cost when purchased individually

Respuesta :

hailsy
hailsy hailsy
  • 23-01-2017
i got about $1.67 per shirt
Answer Link
CrystalKit
CrystalKit CrystalKit
  • 23-01-2017
 I got $1.67 per shirt individually.
Answer Link

Otras preguntas

Help me what’s the answer
Ramiro did a survey of the number of pets owned by his classmates. What was the mean deviation of the number of pets?
A class of 25 students is going on a field trip to a science museum.They plan to visit the exhibits in small groups of 2,3, or 4 students along with a chaperone
helpppppppppppppppppppppppppp
helpppppppppppppppppp
why does the author keep mentioning brille's role as a father?
Vitamin _____ promotes growth and mineralization of bones and increases calcium absorption
Taste buds encourage a desire for a variety of flavors, which also stimulates our appetite for foods that offer different nutrients. a. True b. False
Domain -9,9,93 and Range -1,-5,9,9 is this a function
Rewrite 0.434343... as a fraction