Seudónimo Seudónimo
  • 25-03-2022
  • Mathematics
contestada

WILL MARK YOU BRAINLIEST!!

Bananas are 3 for a dollar. Jen has $3. How many bananas can Jen buy?

Respuesta :

isalep93 isalep93
  • 25-03-2022

1 dollar for 3 bananas

so with

3 dollars we will get 3x3 = 9 bananas

Answer Link
mhar2817
mhar2817 mhar2817
  • 25-03-2022

If her income is 210 marks, how many bananas can she buy if ... is 4 dollars each and the cost of bananas is 3 dollars per bunch.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what 2 numbers add to give you -2 and multiply to give you -256​
-12 -6*12/3= 6*12= 7272/3=24-12-24=-36?Is this correct?
What should be done to maintain Good Governance in Nepal? Write in a sentence.​
Jack and Jill are going to see Abra ham and mirium by bus. They deci catch the bus from the bus park. ded to park rather than bus stop so that they can newly bu
They decided to leave the cabin in the mountains because there was not enough
Find the (a) perimeter and (b) area of Quadrilateral ABCD with vertices A(3, 3), B(3, 7), C(9, 7), and D(12, 3).
Which of the following was NOT a transgression the Declaration of Independence mentions the king committing? A. Denying a trial by jury B. Imposing taxes C. Fai
Ken went to the playground at 12:45 P.M. He played on the slide for 33 minutes and the swings for 10 minutes, then went home. What time was it when Ken left th
3 decreased by the difference of h and 5
Refer to the illustration. Find b if a=8 and c= 10​