Seudónimo Seudónimo
  • 26-01-2017
  • Mathematics
contestada

IF YOU NEED THE OPTIONS JUST ASK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Arnie buys 2 25pounds of red grapes for $1.95 per pound. He buys 2 25pounds of green grapes for $2.20 per pound. Which expression can be used to determine the total cost, in dollars, of the grapes Arnie buys?

Respuesta :

RandomUnicorn
RandomUnicorn RandomUnicorn
  • 26-01-2017
Is it 225 or 2.25 lbs of grapes?
Answer Link

Otras preguntas

One or two complete sentences with at least one adjective, adverb, preposition, conjunction, and interjection. * Remember to label each item!
78 children attended a trip to California Adventure. 60 of them were boys. Find the ratio of the number of boys to girls, and express this ratio in all three fo
To Take as a prisoner in battle ? Word from 7 letters
two to the negative first plus two to the negative first
What two numbers multiply to -126 and add up to -65
need help...PLEASE???
The substance labeled catalyst is also known as
Word problem whose solution is |-70|=70
If you want a risk-proof real estate investment, invest in: a. real estate investment trusts. b. real estate limited partnerships. c. participation certificates
can you use strike in a sentence