bellanicoletti
bellanicoletti bellanicoletti
  • 26-01-2015
  • Mathematics
contestada

if i have 8 pencils that cost 14 dollars what is the unit rate?

Respuesta :

phenomenal629 phenomenal629
  • 26-01-2015
$1.75 you divide 8 by 14
Answer Link

Otras preguntas

Which transition would be best to use at the beginning of sentence 2? finally additionally however specifically
how are emailed cover letters different from paper cover letters? why is there a diffrence?​
A breakfast of cereal, orange juice, and milk might contain 230 nutritional Calories. How much is this in Joules? A) 200,970 J B)962,320 J C)740,980 J D)100,525
Which beaker has the least thermal energy? A. Beaker D B. Beaker A C. Beaker B D. Beaker C
Brainliest!! What are three of the most common accidents that take place in the workplace, and what are two ways to prevent each of them?
Topic CULTURE (SLANG) Question or direction 1) WHY IS THERE A DIFFERENCE IN BLACK ENGLISH VERSUS "MAINSTREAM (WHITE) ENGLISH
QUESTION 6 6 / 8 Which is the closest antonym for the word routine, as it is used in the article? A. ancient B. unique C. convenient D. normal CUID MIT
please help me with this thank you
Given the regular polygon, what is the measure of each numbered angle?​​
The recency effect is: Multiple Choice accounting for the most recent profits or losses first on financial statements. the basic human tendency to overvalue rec