rayanna8
rayanna8
25-05-2022
English
contestada
2. When can you use an Idiom?
Respuesta :
wsblbaseball
wsblbaseball
25-05-2022
Answer:
to add dynamism and character to otherwise stale writing.
Explanation:
to add dynamism and character to otherwise stale writing.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
Grapes cost $1.98 per pound. You buy 3.5 pounds of grapes. How much do you pay for the grapes?
which of the following is a solution to the equation c+(4-3c)-2=0
42. Find all solutions to the following equations. Remember to check for extraneous solutions. 2. log(x − 1) + log(x− 4) = 1
Find All numbers whose absolute value is 2
Can someone answer this for me, ✨
(50 Points, no need to supply an explanation, just please give the answer) In a given triangle, the largest side is 3 less than twice the length of the smaller
What are the zeros of the function shown in the graph? −4, 0, 2 −2, 0, 4 −5, 0, 17 −17, 0, 5
The Thomas Jefferson Memorial is on 18.36 acres of land, the Franklin Delano Roosevelt Memorial is on 7.5 acres of land, the Vietnam Veterans Memorial is on 8.9
x - 4 = 12x + 7 - 7x
A 6.5-pound bag of modeling clay costs $7.80. What is the price per pound, in dollars and cents?