mayaanahsan
mayaanahsan mayaanahsan
  • 23-06-2022
  • Mathematics
contestada

if 50 grams of sweets cost 250 rupees find the cost of 380 grams of sweets. ​

Respuesta :

mykirahroberts16 mykirahroberts16
  • 23-06-2022
Cost of 380 gram of sweets = (2.1/50) * 380 = $15.96
Answer Link

Otras preguntas

Two side and the non included right angle of one right triangle are congruent to the corresponding parts of another right triangle. Which congruence theorem can
How many moles and atoms of sodium are in the recommended daily allowance?
What is the differences and similarities between proteins, fats, and carbrohydrates
1. N+5(n-1)=7 2. -4(r+6)=-63 Solve each equation
Please help!! will bark brainiest The box plots below show the lifespan, in months, of laptop batteries manufactured by four companies: box plot labeled Company
How do you know whether distance or displacement is greater?
BRAINLIESTTT ASAP!! Include several achievements for each of the following civilizations: -Inca: -Maya: -Aztec:
Specifications for the computer upgrades are 77 minutes and 81 minutes. Estimate the percentage of process output that can be expected to fall within the specif
What is the answer to this?
What cognitive-behavior approach involves thoughts influencing behavior?