jakejenkins09574
jakejenkins09574 jakejenkins09574
  • 23-08-2022
  • Mathematics
contestada

Write an equation and solve the problem. Submit the answer.



Darryl bought nine candy bars for a total of $54. How much did each candy bar cost?

Respuesta :

StephenJosephMathew StephenJosephMathew
  • 23-08-2022

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which group of lines in this excerpt from John Keats’s “Ode to Autumn” illustrates the "music" of autumn?
which of these body systems is involved in coordinating and controlling body movements and responses?
What is the antonyms of the word earthen
Which part of the excerpt supports the claim that Paine believed the human cost of the colonists' armed struggle against the British was well worth the outcome?
Derive the equation of the parabola with a focus at (−5, 5) and a directrix of y = -1 f(x) = −1/12 (x − 5)2 + 2 f(x) = 1/12 (x − 5)2 + 2 f(x) = −1/12 (x + 5)
What is X ? 15: .5 :: X :15
Can a remainder in a division problem equal the divisor
What year did Economies begin
13 liters is approximately __ gallons
1/4 divided by 2/7 ( symplify) ?