isabellacarcelen isabellacarcelen
  • 26-09-2022
  • Mathematics
contestada

Under her cell phone plan, Sarah pays a flat cost of $69 per month and $4 per gigabyte. She wants to keep her bill at $83.80 per month. Write and solve an equation which can be used to determine gg, the number of gigabytes of data Sarah can use while staying within her budget

Respuesta :

Otras preguntas

Is -4.8 and integer? Why or why not .?
the moon is about 240,000 miles from earth .What is the distance written as a whole number multiplied by a power of ten?
ten thousand more than 300,000+90,000+5000+40 is
what is fast ripening rice?
2x + 6y = 5x + 3y = 2 how many solutions
how do you simplify (2xy2)3
-11 - 5a = 6(5a+4) ?? Totally having a brain fart
The gym offers a discount when more than one member of the family joins.The first member ( n=10) pays $550 per year. The second member to join (n=1) get discoun
The gym offers a discount when more than one member of the family joins.The first member ( n=10) pays $550 per year. The second member to join (n=1) get discoun
The BLANK of a plane figure is the number of non overlapping square units or a given size that exactly covers the figure