kimmyreyes1
kimmyreyes1 kimmyreyes1
  • 23-02-2017
  • Mathematics
contestada

Green grapes are on sale for $2.50 a pound.How much will 9 pounds cost?

Respuesta :

christyteaaa
christyteaaa christyteaaa
  • 23-02-2017
$22.50 because you multiply 9 by 2.50
Hope this helps ❤
Answer Link
Decela6 Decela6
  • 23-02-2017
I did $2.50 x 9 = $22.5
Answer Link

Otras preguntas

which religion believes that the way to stop suffering is to stop desire
What's one of the factors of x² - x – 6 ?
Why should scientist avoid bias during experiments?
how do enzymes work in the stomach?
Which states' delegates most strongly opposed the Virginia Plan? A.) large states B.) northern states C.) small states D.) southern states slave states
Atmospheric pressure is measured with a/an _______ and is commonly expressed in _______ . A. anemometer, kilometers per hour B. barometer, millibars C. thermome
For this figure, find the value of x. x = _________ °
does the naturalization process work well and does that process achieve it's goals?
an organism whose cell lack a nucleus is called?
The unit rate of 300 ft in 48 seconds