acalinDaeDawna acalinDaeDawna
  • 25-02-2017
  • Mathematics
contestada

Mike had 119 dollars to spend on 6 books. after buying them he had 11 dollars. how much did each book cost ?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-02-2017
18 $ Hope I helped
This is how I came to the result..
119-11= 108
108 : 6 = 18 $
Answer Link

Otras preguntas

How to turn 4/700 into a decimal
What is historiography?
which state passed the first poll tax
What is the (possessive noun) in this sentence. The equipment belonging to the tennis team
which two laws helped to transform america life in the 1950s
How can you use ordinance in a sentence
what holds the atoms in plastic together
The information for two pay as you go cell phone companies is given On call 3.5 hours :$10 1/2hour:1.25 What is the unit rate in dollars per hour for each com
A example sentence of asyndeton?
When elements combine to form compounds, do their properties change?