se1meganswimber se1meganswimber
  • 26-02-2017
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells snacks by weight. a six -ounce bag of mixed peanuts costs $3.60. predict the cost of two -ounce bag.

Respuesta :

jonesa2k16
jonesa2k16 jonesa2k16
  • 02-03-2017
A two ounce bag would cost $1.20
Answer Link

Otras preguntas

Question 9 of 19 Click to read the passage from Beyond the Wall: Essays from the Outside by Edward Abbey. Then answer the question. Based on the passage, which
Which expression is equivalent to the given expression? 3r2 + 53 - 7(x2 + 4) A. x2 + 4 B. -412 + 51 - 4 OC.-4.2 + 51 – 28 D. 12 + 28
Assume that you finance a new car when you graduate. It will cost $120,000 and you will finance it with a 84 month contract having a nominal rate of 9.20% Compu
3.related to diagnostic procedures of the muscular system
What is the legacy of the Civilian Conservation Corps?
Seed tray can be used for sowing of cucumber seeds ______ True or false​
Can someone explain this to me. am i supposed to input the x=4 into each X spot or what???
Mannisto Inc. uses the FIFO inventory cost flow assumption. In a year of rising costs and prices, the firm reported net income of $219,017 and average assets of
Menciona 1 elemento de la mitología mapuche que aparezca en el texto. Explícalo exponiendo cómo aparece en la historia de la novela. libro tierra hundida ayuda
What is stream-of-consciousness writing