Seudónimo Seudónimo
  • 22-03-2017
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $.97 per pound Michael bought $15.52 worth of raisins how many pounds of raisins did you buy

Respuesta :

cupcakesorinkles14
cupcakesorinkles14 cupcakesorinkles14
  • 22-03-2017
You would divide 0.97 / 15.52 = 0.0625 pounds 
Answer Link

Otras preguntas

What is the best next step in the construction of the perpendicular bisector of AB? O A. It is not possible to bisect AB with this construction. O B. Use a comp
Which of the following was an effect of segregation in cities in the late 1800s?
a neutral atom contains 11 protons and 12 neutrons. The atomic number and mass number of atom
are predator-prey relationships density-dependent or density-independent limiting factors explain
Why are some isotopes used as tracers? A. They leave visible trails. B. They bind with all molecules. C. They decay at a predictable rate. D. They are uniquely
What structure surrounds the cell and regulates materials they enter and leave the cell
cats can add but they do not multiply
PLEASE HELP ME WRITE AND ANSWER THESE QUESTIONS IN SPANISH
One complication of diabetes is kidney damage. What happened to the kidney? Explain and discuss.
The table below shows the results of a random sample of 160 teenagers. Based on the information given which of the following statement are true? Select all that