awesomeangy awesomeangy
  • 26-04-2017
  • Mathematics
contestada

A cereal comes in three different package sizes. 8 ounces for $12 12 ounces for $16 16 ounces for $20 What is the ratio of the cost of an 8-ounce box to a 16-ounce box of cereal? '

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 26-04-2017
12:20 is the answer i think
Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help me figure out which one goes in each number ???
Hey guy's did you know how to make Industrialization Editorial that have positive effects and negative effects can you help me on this it's kinda hard for me t
(a+b)*2========--================
If it’s the right answer I’ll give u brainliest
5 2/7+1 2/7 as a mixed number in simplest form
EXAMPLE:KITCHENELEMENT -ALUMINUMTHING/MATERIAL -ALUMINUM FOILParts Of The House Element Things Bedroom 1 1
Write the equation of the line in slope-intercept form. It has a slope of -7 and passes through the point (-3, 16). Plz help.
Describe the closed country policy
the seed's food source will be used up by the time the new plant developsleaves. why does the plant no longer need the cotyleddon once the leaves are formed?
A car dealership decreased the price of s certain car by 6%. The original price was 42,400. Fill in the blank to write the new price in terms of the original pr