chrislenefimerl chrislenefimerl
  • 27-04-2017
  • Mathematics
contestada

If 6 inches of decorative ribbon costs $3.25 ,how much does a yard cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 27-04-2017
it would cost $19.50. hope that helped
Answer Link
98swagkid
98swagkid 98swagkid
  • 27-04-2017
Since there are 36 inches in a yard. You divide 3.25 by 6 to find the cost of 1 inch. Which should equal about $0.50. You multiply 0.50 times 36 which should equal $19.50 which is your answer.
Answer Link

Otras preguntas

What does the receptor protein do? stops things from entering into cell helps cell self destruct when necessary Receives chemical signals from the brain. helps
What’s the Pythagorean therorimm
Is me subjective word?​
you spend time wisely for blank​
Why do you need to exhibit good behavior? ​
1. Write the comparative and superlative form of the given adjectives 1. Big ---------------------------------- --------------------------------- 2. Beautiful -
in explaining the behavior of others, the fundamental attribution error referes to our tendency to underestimate the impact of
How does the stranger show that he is more aggressive.
I need this solved as c.l.t 6=n-2n
a bond in which only one pair of electrons is shared?