jazzyq108
jazzyq108 jazzyq108
  • 24-05-2017
  • Mathematics
contestada

Connor Drosick loves pretzels and takes a bag to work each day. He recently purhcased a 32-ounce bag for 1.99. determine the unit price

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-05-2017
0.0621875 dollars per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Solve the inequality for x. 1/2 x − 2 > 22 A) x > 12 B) x > 48 C) x > −12 D) x > −48
the digits 3 4 5 6 7are arranged to form even 5 digit numbers what is the hundreds digit in the largest of these numbers
Find the perimeter of the parallelogram shown below 53 49 53
Pleeasse solve it ill give brainliest please​
Find a map that indicte the region were tropical cyclones develop
what happens when glycerol is added to water?a. water evaporates more easilyb. water viscosity decreasesc. boiling point of the mixture exceed 100°Cd. freezing
suppose that pants,shirts,bread and milk are all basic necessities that you can't live without.But without a doubt, bread and mild are important.with the remain
find the next term in the sequence: 0,1,2,5,12,29,70.​
Which choice describes the ear’s cochlea? A. a tiny bone that passes vibrations from the hammer to the stirrup B. a black circle at the center of an iris that c
4+3+4+5+4+5=25 perimeter what is the error