chloeabijay
chloeabijay chloeabijay
  • 26-05-2017
  • Arts
contestada

the cost of 2.5 pounds of cheese is $6.50 what is the cost for 1 pound of cheese?

Respuesta :

nataly14
nataly14 nataly14
  • 26-05-2017
i would say 6.50 ÷ 2.5 = 2.6 .. but im not sure
Answer Link

Otras preguntas

What is the effect on the viewers of Michelangelo’s decision to leave a space between the fingers of God and man in his famous ceiling fresco?
HELP ASAP PLEASE!!!! What is the temperature when the volume is 700 ml? A 500 K B 200 K C 600 K D 700 K
In a certain? chemical, the ratio of zinc to copper is 4 to 17. A jar of the chemical contains 612 grams of copper. How many grams of zinc does it? contain?
the planet neptune orbits the sun. its orbital radius is 30.1 astronomical units (AU). assuming neptunes orbit is circular, what is the distance it travels in a
If there are now 108 pictures how many kilobytes of storage did he use at the beginning? Case#4
The measure of ∠1 =
In an attempt to resolve escalating disputes, lord north issued the_____, which eliminated all taxes on a colony that paid for its defense and governors salary
Which rights did women become more active in pursuing after achieving the right to vote? Select four options. a. equal pay b. equal treatment c. access to cred
The store is selling lemons at $0.35 each. Each lemon yields about 2 tablespoons of juice. How much will it cost to buy enough lemons to make two 9-inch lemon p
As a movie buff, I often feel the need to let others know about my favorite films. Here, therefore is the list of my top five, in no particular order __________