reily11
reily11 reily11
  • 24-08-2017
  • Mathematics
contestada

A deli sells a sandwich spread for $6.40 per pound how much do you have to pay for 24 ounces of the spread?

Respuesta :

jordanmelis
jordanmelis jordanmelis
  • 24-08-2017
24 ounces of spread would cost you $9.60
Answer Link

Otras preguntas

In Document 6, what was the outcome of Operation Bread Basket?
3. Why did workers go on strike?
What are two differences that existed between the northern and southern sections of the United States during the 18th & 19th centuries?
who is the king of pop?
A rectangular prism has a base with a length of 25, a width of 9, and a height of 12. A second prism has a square base with a side of 15. If the volumes of th
How do mobs express their power?
Describe the energy in natural gas and the way in which it’s converted to electrical energy. Write 50 to 100 words.
Callahan Company uses the? weighted-average method in its process costing system. The Packaging Department started the month with 290 units in? process, started
100pts: Prove that there are infinitely many prime numbers.
last one, i hope. i have to get this one right or i have to redo it