anishak398 anishak398
  • 24-08-2017
  • Mathematics
contestada

4 pounds of apples cost $1.96. Find the average rate

Respuesta :

madelinecooneyov5vjq madelinecooneyov5vjq
  • 24-08-2017
1.96 divided by 4 = $0.49 per pound of apples
Answer Link

Otras preguntas

(4/25)^1/2 and (4/25)^-1/2
How successful was the Social Security Act 1935 at ending of the economic crisis? Please help me
is -2 greater than 4
If body fat has a density of .94g/mL and 4.0L of fat is removed, how many pounds of fat were removed?
The measures of two sides of a triangle are 4in and 13in. Find all possible values that the third side of this triangle can be?
What are the steps to insert an image into an email message place the steps in the correct order
1.5.2. You have a six-sided die that you roll once. Let Ri denote the event that the roll is i. Let Gj denote the event that the roll is greater than j. Let E d
5(b) Suppose you have reason to believe that students with a history of strong academic performance respond differently than those with a history of modest perf
Over the past 60 years, the level of carbon dioxide in the atmosphere has been continually increasing. Many scientists hypothesize that this increase has led t
How are the Grand Canyon flood investigations similar to the stream-table investigations you did in class and viewed on the online activity? How are they differ