houylinsr houylinsr
  • 25-03-2024
  • Mathematics
contestada

. If 4 bags of flour cost $16, how much does 1 bag cost?

Respuesta :

crystalwu892 crystalwu892
  • 25-03-2024

Answer:$4

Step-by-step explanation:

4=$16,

so then 1=$4

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence is written correctly? A. Gina shouldn't feel no pain once her wound heals. B. Greg wasn't never going to fly there. C. Barney can't do anythi
why its important to líne up decimals.
I am greater than 15 and less than 40. if you double me, I become a number that ends in 0. One-fifth of me is equal to 5. Who am I?
what is the answer for 7x minus x
The number of miles Melody rides her bicycle, m, varies directly with the amount of time spent riding the bike, t. When Melody bikes for 1.5 h, she travels 10.5
How does the color of water affect its evaporation rate
Why did some Federalists oppose the Louisiana Purchase?
3 divided by what equals 6
What was a key reason for the post-war cash crunch in America?
find the derivative sinxln5x