colintempleton9
colintempleton9 colintempleton9
  • 21-09-2017
  • Mathematics
contestada

Lizzy and Ella sold 10 boxes of cookies for $55.50. How much does each box of cookies cost? Show all your work and explain how you got your answer.

Respuesta :

izzy2019
izzy2019 izzy2019
  • 21-09-2017
55.50/ 10 boxes =5.50 that is  cost of 1 box. 
Answer Link

Otras preguntas

Which one of these statements would be considered inappropriate in formal writing? A. He hates to be late. B. Dr. Thomson arrives promptly each morning. C. N
the chemical signal that travels through the bloodstream is part of the blank system
when World War I began in 1914 which nation had an advantage at sea
An example of _____ is geese flying south for the winter. kineses taxis migration
Find the solution set of the inequality 35 - 4x > 2
Which Roman statue has influenced many modern monuments dedicated to war heroes?
What's the answer ? Plz help
Are the lines described by the equations y=x+2 and x+y=6 intersecting, coinciding, or parallel? Explain
Why was the issue of slavery important to Southern states in the early 1800s?
Based on his experiments, Mendel concluded that each trait was controlled by two _____. A. alleles B. F1 generations C. F2 generations D. hybrids