narapareddym
narapareddym narapareddym
  • 24-10-2017
  • Mathematics
contestada

3 yards of fabric for $13.47

Respuesta :

Wyverno
Wyverno Wyverno
  • 24-10-2017
Are you looking for the unit price?

If so, you would divide 13.47 by 3.

This would give you $4.49 per yard.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-10-2017
1 yard of fabric costs $4.49. Is that what you are asking??

Answer Link

Otras preguntas

Which Pairs are additive inverses? a. 6,-(-6) b. -7,7 c.-7,-7 d.7,7 e.6,-6
78000 rounded to the nearest ten thousand
Break apart addends make a ten or a hundred to add mentally 339+123
In a class of 24 students , 13 students sold over 150 raffle tickets each and the rest of the class sold about 60 raffle tickets each the class goal was to sell
plate tectonics suggests that the ( a. biosphere) floats and moves on the ( a. atmosphere) or plate tectonics suggests that the ( b. asthenosphere) floats and
All of the following allowed farming to be successful in Mesopotamian civilizations EXCEPT: a. irrigation c. canals building b. division of labor d. horse drawn
what is a group of atoms bonded together
-3 > x - 13 who knows this question.
true or false you have no control over who views your social network information
if a textbook weighs 19.6 Newtons on Venus what is the acceleration of gravity on Venus