harloogie
harloogie harloogie
  • 23-10-2015
  • Mathematics
contestada

$1.12 for 8.2 ounces help as soon as possible

Respuesta :

AL2006
AL2006 AL2006
  • 23-10-2015

I'll go out on a limb here, and assume that you want a unit rate,
although technically, you haven't asked ANY question.

==> 13.66¢ per ounce

==> 7.32 ounces per dollar

Answer Link

Otras preguntas

what is 152% of 72 plz give me answer
Which expression is equivalent to 5x - 5x + 3x - 3x? A) -16x B) -4x C) 4x D) 0 what the answer
The table below shows the temperature in degrees for eight consecutive days as well as the respective number of ice cream cones an ice cream shop sold on each o
NEED HELP FASTURGENT!!!!!What are 5 lifetime/physical activities that you believe you might participate in when you are 30-40 years old and tell me why? What b
Find the midpoint between A and B, given that A=(-1,+9i) and B=(5-3i)
The slope of the distance-time graph is equal to the A. speed B. acceleration C. displacement D. motion
how ingestion of salt reduces th e amout of water in urine
how old was abraham lincoln when he died?
At a basketball game, a vender sold a combined total of 145 sodas and hot dogs. The number of hot dogs sold was 55 less than the number of sodas sold. Find
The efforts of feminist activist in the 1960s and 1970s led most directly to which outcome??